-->

JŪSŲ DĖMESIUI PATEIKIAME NUMATOMUS ŠVENTINIO SAVAITGALIO RENGINIUS!

ŠOKIŲ ŠVENTĖS SAVAITGALIO RENGINIAI:

TREČIADIENIS – GRUODŽIO 14 D.

19:00 - Susipažinimo vakaras lietuvių draugijos „Nemunas” salėje (Avenida Montevideo Nº 1569 tarp 17 ir 18 g. Berisso mieste). Dalyvavimas nemokamas.

KETVIRTADIENIS – GRUODŽIO 15 D.

10:00 iki 16:00 - Būtų laisvalaikis lauke, vasarvietėje “Pranas", Ruta Provincial 15 ir Canal Mena (67), Berisso, prekyba maistu ir gėrimais vietoje.

16:00 iki 20:00 - Repeticija, sporto salėje "Mariano Freire" (9 gatve ir 169), Berisso.

20:30 - Ansamblių vadovų pagerbimas lietuvių draugijos „Nemunas” salėje (Avenida Montevideo Nº 1569 tarp 17 ir 18 g. Berisso mieste). Dalyvavimas nemokamas. Šokėjai turi laisvą vakarą.

PENKTADIENIS – GRUODŽIO 16 D.

10:00 iki 13:00 - Repeticija, sporto salėje "Mariano Freire" (9 gatve ir 169), Berisso.

13:00 iki 14:00 - Pertrauka.

14:00 iki 18:00 - Repeticija.

20:30 - Šventinis oficialus banketas su visais šokių vadovais ir šokėjais. Dalyvavimas mokamas, kaina 50 USD.

ŠEŠTADIENIS – GRUODŽIO 17 D.

9:00 iki 13:00 - Repeticija, Berisso uoste TecPlata (3 gatve 5071).

18:00 - Šv. Mišios Berisso miesto bažnyčioje.

19:30 - Lietuvių tautinių šokių šventinis koncertas „Ten, kur Nemunas banguoja“ (Berisso uoste TecPlata , 3 gatve 5071).

INFORMACIJA APIE ŠOKIŲ ŠVENTĘ „TEN, KUR NEMUNAS BANGUOJA“:

Argentinos lietuvių draugija „Nemunas” ir Ruošos komitetas informuoja, kad už dalyvavimą su kolektyvais šokių šventėje dalyvio mokesčio mokėti NEREIKIA.

DAŽNIAUSIAI IŠKILSIANTYS KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI Į JUOS:
AR BUS MAITINIMAS PER RENGINIŲ SAVAITĘ?

Maitinimas bus dienos metu trečiadienį ir per generalines repeticijas Berisso mieste (ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį). Maitinimas - nemokamas

AR YRA KĄ PAMATYTI BERISSO IR LA PLATOS MIESTUOSE?

Berisso miestas Argentinoje, Buenos Airių provincijoje, La Platos miesto aglomeracijoje. Berisas įkurtas 1871 m. Pavadintas Juan Berisso garbei. Į miestą atvykę nemažai emigrantų, šiuo metu yra 26-ios užsienio tautų bendruomenės. Berise yra istorinė gatvė Nueva York, kur veikė skerdyklos ir dirbo emigrantai, galima pasimėgauti vietiniu vynu.

Kiekvienais metáis rugsėjo – spalio mėnesių savaitgaliais Berisso mieste, Argentinoje, vyksta „Imigrantų šventės“. Į šventes susirenka daugiau nei 100 tūkstančių žmonių iš visos Argentinos.

Lietuvių kultūros ir savišalpos draugija „Nemunas“, kuri gyvuoja jau 113-ka metų, kasmet šiose šventėse surengia didelę parodą, kurioje pristato Lietuvos kultūrą, tradicijas, patiekalus. Berisso mieste veikia didelė lietuvių bendruomenė. Iki I-ojo pasaulinio karo čia buvo viena didžiausių Argentinos lietuvių kolonijų, į kurią atvyko apie 3000 lietuvių.

Reikia pabrėžti, kad Berisso miestas yra oficialiai pripažintas ir paskelbtas Buenos Airių provincijos „Imigrantų sostine“. Lietuvių draugija „Nemunas“ yra „Imigrantų sąjungos organizacijos“ narys, ir jau 45-tus metus kiekvienais metais organizuoja „Imigrantų šventę“. Dabar šią organizaciją sudaro dvidešimt šešios imigrantų bendruomenės. Lietuvių draugija „Nemunas”, kaip ir kiekvienais metais, rengs parodą mugės metu, kurioje bus pristatoma Lietuvos kultūra, tradicijos, patiekalai.

Berisso mieste taip pat yra lietuvių kultūros savišalpos ir katalikų draugija „Mindaugas”, kuri gyvuoja jau 91-us metus.

Daugiau informacijos apie Berisso miestą galite rasti internete, adresu: http://berisso.gob.ar/

La Plata (nuo La Platos centro iki Beriso yra 8 km) yra modernus, gerai suplanuotas miestas, turintis plačius prospektus, daug parkų ir aikščių. La Plata – universitetinis miestas. Gera geležinkelio infrastruktūra, susisiekia su greta esančiu giliavandeniu uostu Ensenados. Mieste išvystyta naftos perdirbimas, mėsos pramonė, tekstilė, mašinų gamyba.

1905 m. čia įkurtas La Platos nacionalinis universitetas, 1965 m. – Argentinos teisės universitetas, 1968 m. – La Platos katalikiškasis universitetas. Yra gamtos istorijos muziejus su labai žymiu paleontologijos skyriumi.

Daugiau informacijos apie La Plata miestą rasite internete, adresu: www.laplata.gov.ar

KONCERTO PROGRAMA

PROLOGAS - BĖK, NEMUNE, BĖK
 • Prologas
I DALIS - NEMUNO RYTAS
II DALIS - PASITINKANTIS NEMUNAS
III DALIS - ŠVENČIANTIS NEMUNAS

J1

Jaunimo A

 • Nemunas (ARG)
 • Inkaras (ARG)
 • Švyturys (JAV)

V1

Vidutinis Arg

 • Griaustinis
 • Perkunas C.L
 • Vilkas S.L.A

V2

Vidutinis Užsienio

 • Baltija (ŠV)
 • Mituva (JAV)
 • Velunga (LT)
 • Suktinis (JAV)
 • Švyturys (JAV)

S1

Suaugusių

 • Ugnelė (LT)
 • Pipiras (ARG)
 • Laisvės Akmuo (ARG)
 • Gintaras (URU)
 • Grandis (JAV)

Užsieniečių kolektyvai

 • Poznan Przyjaciel
 • Chaika
 • Tarptautinis užsienio
 • kolektyvas
 • Folkloro tarptautinis
 • ratelis

VIEŠBUČIAI

Pagrindiniai Šokių šventės viešbučiai yra La Platos mieste (Buenos Aires provincijos sostinėje, esančioje 8 km tarp La Platos ir Berisso miestų). Kaip žinote, renginys įvyks Berisso mieste. Visi viešbučiai įsikūrę La Platos centro zonoje, todėl juos galima lengvai pasiekti visu miesto transportu. Viešbučio rezervavimo informacija: viešbutį reikia rezervuoti sumokant 50% viešbučio mokesčio (mokėti galima kredito arba debeto kortele, arba banko pavedimu), pateikus rezervaciją atliekančio asmens duomenis.

Dalyviams bus užtikrintas nemokamas transportas nuo viešbučių iki repeticijos arba renginio vietos (vykimo valandos bus patvirtintos). Kad būtų užtikrintos sklandžios transporto paslaugos, dalyvių prašoma informuoti organizatorius apie jų užsakytus viešbučius.

Viešbučių rezervaciją dalyvaujančios delegacijos galės atlikti nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. (rekomenduojamas rezervavimo laikas – 2022 m. rugsėjo 1–30 dienomis).

Land Plaza

6 n572

La Plata, Buenos Aires

www.landplazalaplata.com.ar

Corregidor

6 n1026

La Plata, Buenos Aires

www.hotelcorregidor.com.ar

TURIZMAS

Igvasu kriokliai

Tai vieni įspūdingiausių krioklių pasaulyje. Šie kriokliai šniokščia Argentinos ir Brazilijos pasienyje. 275 kaskados krenta iš 82 metrų aukščio.

Brazilijos pusėje galima grožėtis 14 vandens srovių. Tai lyg didžiulis pasakiškas nesibaigiantis purslų debesis. Vienas iš krioklių, kurio forma primena U raidę, yra pavadintas Velnio Nasrais, arba Garganta del Diablo. Prie pat šio krioklio galima prieiti nuo Argentinos pusės pėsčiųjų takeliu.

Aplink Igvasu krioklius plyti atogrąžų miškas, kuris kartu su kriokliais sudaro Igvasu nacionalinį parką, saugomą Unesco.

Igvasu krioklius galite aplankyti įsigiję išskirtinį turistinį paketą, į kurį įeina:

 • Skrydis į Igvaso oro uostą
 • Apgyvendinimas viešbutyje
 • Ekskursijos Argentinoje ir Brazilijoje
cataratas1 cataratas2 cataratas3

Turizmo kontaktas:

enalgunlugar2000@yahoo.com

www.enalgunlugar.tur.ar

ŠOKIŲ ŠVENTĖS ORGANIZACINIS KOMITETAS

Pirmininkas

Alfredo Dulkė

Sekretorius

Esteban Dulkė

Iždininkas

Rodrigo Salto Bogusas

ŠOKIŲ ŠVENTĖS KŪRYBINIS KOMITETAS

Vadovas

Dr. Prof. Vidmantas Mačiulskis

Vadovas

Nicolas Cabrera Dulkė

Vadovas

Juan I. Fourment Kalvelis